Snubní prstenySnubní prsteny Autorský šperkAutorský šperk Diamantový šperkDiamantový šperk

vítám Vás

Jmenuji se Aleš Bartoš. Od roku 1989 se snažím popsat, zrealizovat a nabídnou svůj názor na moderní a kvalitní design šperku. Po absolvování SOU v Turnově (obor zlatník-klenotník)  a letech získávání zkušeností, od sériové zlatnické výroby na lince, přes práci v opravně šperků až po zakázkovou výrobu, se dnes věnuji hlavně výrobě snubních i zásnubních prstenů, vlastnímu i zakázkovému designu šperků s využitím diamantů i jiných drahých kamenů.

Osobně jsem navrhnul a realizoval všechny zobrazené šperky (není-li uveden jiný autor).

SNUBNÍ PRSTENY

prezentace obsahuje klasické vzory snubních prstenů, i originální práce dle osobního zadání, často s vlastním příběhem nositelů, zapsaným do designu prstenů.. Vnitřní rytiny dle Vašeho přání jsou již započítány v ceně. Vyhrazuji si právo aktualizovat ceny dle pohybů ceny zlata na trhu. Není-li uvedeno jinak, použité diamanty jsou kulatého- briliantového výbrusu,  barvy F a čistoty Si1-2. Jde o průměrnou kvalitu diamantu, ve které inkluze ještě nejsou viditelné pouhým okem. Je možné po dohodě použít diamanty jiné kvality, výbrusu.

DO SNUBNÍCH PRSTENŮ NEDOPORUČUJI JINÉ KAMENY NEŽ DIAMANTY (tvrdost 10), MOISSANITY (9,2), NEBO SAFÍRY A RUBÍNY (tvrdost 9)

Už po několika letech intenzivního nošení, mohozu být kameny nižších tvrdostí odřené a pohaslé a výrazně kazit vzhled prstenů..

 

...očekáváme-li od našich vztahů desítky let šťastného soužití, měly by to zvládnout i snubní prsteny :-)

 

AUTORSKÝ ŠPERK

šperky které jsou jiné, než většina běžné produkce na trhu. Design je na prvním místě, materiály zlato Au 585/1000 a stříbro Ag 925/1000, různé druhy drahých kamenů, ale také méně tradiční materiály jako dřevo, plast a pod. I zde je Vaše spolupráce na designu šperku vítána.

 

DIAMANTOVÝ ŠPERK

Zde nabízím šperky vyrobené klasickou klenotnickou technikou, tedy ručním postupem s důrazem na jednoduchost, přesnost a čistý styl. Osazené kameny jsou většinou diamanty větších rozměrů a jejich cena se řídí aktuální nabídkou dodavatelů. Snažím se v tomto vyjít vstříc a zvolit pro Vás ten pravý kámen podle Vašeho zadání. Je možné zadat velikost a požadovanou kvalitu diamantu, nebo výši částky kterou chcete do šperku investovat.

 Nabízené šperky, není-li výslovně uvedeno jinak, jsou ze zlata, ryzosti 585/1000 (14 karátů), či stříbra Ag 925/1000 a jsou označeny puncem Státního Puncovního Úřadu a mojí výrobní značkou  A-B tak, jak ukládá zákon o prodeji drahých kovů. Je-li to vzhledem k velikosti šperku možné, také logem 09-01-12-11-19-44-ab-on-dark-grayjpg.jpg, které využívám jako svoji značku již od konce 90 let a navrhnul jej pro mě pan Richard Maršák.

puncovni-znacky-2018jpg.jpg

Jak formovat zakázku

Při zadání zakázky prosím uveďte:

  • číslo modelu šperku
  • případné požadované změny (barva zlata, povrchová úprava a pod.)
  • u prstenů velikost (průměr v milimetrech, nebo zlatnické míry)
  • většinou lze zakázku realizovat prostřednictvím webu a Emailu, ale přesto nejlepším způsobem jak sjednat zakázku je osobní kontakt. Doporučuji tedy návštevu mojí dílny v Turnově, ul. Antonína Dvořáka 321